Kalabalık Yönetimi

 

KALABALIK YÖNETİMİ

Kalabalık Yönetimi Demokratik toplumlarda ekonomik, sosyal ve siyasal faktörlere bağlı olarak, çeşitli sebeplerden dolayı insanların bir araya gelmesiyle topluluklar, gruplar ve kalabalıklar oluşmaktadır. Yerine göre öfkeli, taşkın, hakkını arayan, neşeli, aktif, amaçlı-amaçsız, vb. hallerde olabilen bu insan toplulukları, giderek sosyal hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmekte ve adeta “onlarla birlikte yaşama-barışık olmayı” öğrenmeyi gerekli kılmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, toplumda huzur ve güvenin sağlanması için çalışan güvenlik görevlileri bireyleri, grupları, kalabalıkları ve toplumu çok iyi anlamalı ve değerlendirmelidirler. Güvenlik güçlerinin genelde muhatap olduğu topluluklar, sosyolojik açıdan kalabalık, kitle veya yığın olarak değerlendirilmektedir. Güvenlik hizmetlerinin sunulması sürecinde kalabalıkların profesyonelce yönetimi ve güvenliklerinin sağlanması sorumluluğu karşımıza çıkmaktadır.

Genelde bir takım açılış, açık hava ve kapalı alan konserler, festivaller. Bu vb. etkinliklerde mutlaka profesyonel destek alınması gerekir. Desteği verecek olan firmaların Güvenlik risk değerlendirmesi, koruma ve gözetim, devriye, arama, yönlendirme, VIP koruma, silahlı koruma, gizli koruma hizmetlerinde donanımlı olması gerekir.

Gerekli yasal izinleri almış olması ve ekipmanları temin etmesi gerekmektedir. Bu işleri yaparken mutlaka bölgenin emniyet müdürlüğüne bilgi vermesi gerekir.

Bu konuda profesyonel hizmet alabilmeniz için iş ortaklarımız ile en iyi hizmeti almanızı amaçlıyoruz. Sizlere sunacağımız güvenlik ve yakın koruma personelleri bu alanda en donanımlı ve tarafımızca eğitimli kişilerden seçilmektedir.
Sizlerle personel arasında aracı olarak tüm işlerinizin daha güvenli şekilde yapılmasını sağlıyoruz.

Dünya’nın her yerinde hizmet vermekteyiz.